Tagasivaade 2024. aastale

Uus aasta on saabunud, ja ongi jälle aeg tagasi vaadata, mis meile Regios jääb 2024. aastat meenutama.

Ettevõtte strateegia loomine EIS-i abiga

Regio toodete-teenuste valik on väga lai. Kuid kelle jaoks ja millistel turgudel soovime me tulevikus rohkem olla? Regio juhtidel oli võimalus läbida Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse (EIS) nelja kuu pikkune strateegia praktikumi programm (detsember 2023 – märts 2024). Kohe pärast programmi lõppu tegime kasvustrateeg Indrek Sauli juhtimisel terve Regio meeskonnaga ühise strateegiapäeva. Õppisime, kuidas oma ärisuundasid kaardistada, ning seda, kuidas mõelda laiemalt – et mis on need täpsed valdkonnad, kuhu soovime liikuda.
Nüüd, 10 kuud hiljem, võime öelda, et oleme oma eesmärgid ja tegevused koos meeskonnaga väikesteks juppideks lahti võtnud, üles joonistanud ja lausa paberile välja trükkinud. Nii on need meil kogu aeg silme ees ja on hea seatud sihtide poole liikuda.

Regio meeskond strateegiapäeval

Kolimine uutesse ruumidesse

Aprillis kolisime Tartus uutesse ruumidesse – umbes-täpselt 400 meetrit kesklinna poole. Meie eelmises kontoris, kus olime kaheksa aastat, jäi meil lihtsalt õhku väheseks – seda nii otseses kui kaudses mõttes. Nüüd on meil palju valgust ja avarust, meie mõtted on lennukamad ja toalilled rõõmustavad.

Väike fotoreportaaž kolimisest ja tehisaru poolt kokku pandud värsiread meie blogis:
https://www.regio.ee/blog/2024/06/26/regio-kolimisroom

Regio uutes ruumides on palju valgust ja avarust, meie mõtted on lennukamad ja toalilled rõõmustavad

Koostöö Guardtime OÜ-ga ESA „Civil Security from Space“ programmi raames

Järgmisel aastakümnel ennustatakse kogu maailma kosmosetööstuse kasvu 185% võrra, ehk siis 2035. aastaks peaks kosmosetööstuse käibemaht ulatuma 1,7 triljoni euroni! Ka Eesti püüab sellest buumist osa saada, ning tänu sellele, et Eesti on liitunud Euroopa Kosmoseagentuuriga (ESA), on selleks ka päris head eeldused loodud.
Kuigi Regio on kosmosetehnoloogiaga juba ammu kokku puutunud, on see teema meil nüüd taas rohkem fookuses. Oleme uhked, et Guardtime kutsus Regiot osalema ESA „Civil Security from Space“ programmi raames projekti „MapGuard“, mis on innovatiivne hädaolukordade kaardistamise teenus. „MapGuard“ ühendab satelliitide reaalajas andmed plokiahela tehnoloogiaga, pakkudes turvalisi ja usaldusväärseid lahendusi kriisijuhtimiseks ja evakuatsioonide planeerimiseks. Regio eksperdid panustavad projekti satelliidipilte analüüsides ja integreerides, et tagada kriisijuhtimiseks usaldusväärsed ja kvaliteetsed andmed.

Regiolased (vasakult) Püü Polma, Helle Haavala ja Anne Kokk Saksamaal Frankfurdis, ESA EO kommertsialiseerimise foorumil

Saksa-Balti Kaubanduskoja liikmeks astumine

Alates oktoobrist on Regio Saksa-Balti Kaubanduskoja (AHK) liige. Oleme juba üle kahekümne aasta mitmete Saksamaa institutsioonide ja ettevõttetega head koostööd teinud, 2024. aastal moodustas eksport Saksamaale meie käibest ca 40%.
Lisaks AHK-le on Regio ka Eesti E-kaubanduse Liidu ja Eesti Kirjastuste Liidu liige.

Regio Baltimaade ruumiandmebaasi üleviimine vabavaralisele Postgre tarkvarale

Regio ruumiandmebaasi üleviimine Postgrele kestis kokku ligi poolteist aastat ning 2024. aasta keskel sai see lõpule viidud. Üleminek toimus samm-sammult, teemade kaupa – samal ajal kogu aeg testides ja Regio teenuseid töös hoides.
Oleme oma ruumiandmebaase üles ehitanud 30 aastat ja avatud lähtekoodiga tarkvaral on meie tegemistes juba väga suur roll. Sellest, kuidas see kõik on teoks saanud, rääkis Regio geoinformaatik Püü Polma 2024. aasta juulis Tartus toimunud üleeuroopalisel FOSS4GE konverentsil. Püü ettekannet saab vaadata-kuulata siin: https://www.youtube.com/watch?v=0xdTDwAsXT4

Regio geoinformaatik Püü Polma 2024. aasta juulis toimunud üleeuroopalisel FOSS4GE konverentsil

30DayMapChallenge

Iga-aastane kaartide väljakutse (#30DayMapChallenge) sai alguse 2019. aastal ja pakub kõigile kaardientusiastidele võimaluse luua novembrikuu jooksul iga päev üks kaart, ning seda siis vastava teemaviitega sotsiaalmeedias jagada. Regio võttis väljakutse esmakordselt vastu 2024. aastal, ja nii saigi eelmise aasta november Regio kartograafidele loominguliselt väga teistsugune ning õppimisrohke.
Millised kaardid Regios valmisid ja kuidas me selle maratoni kokku võtsime, saab lugeda meie blogist: https://www.regio.ee/blog/2024/12/05/30-paeva-kaartide-valjakutse-regios/

Üks väljakutse käigus valminud kaartidest. Otsisime Regio huviväärsuste andmebaasi “valgeid laike”, st territooriume, kus pole ühtki huviväärsust. Kuusnurga ehk heksagoni suurus on ca 30 ha.
Regio andmebaasis on kokku ligi 85 000 Eesti huviväärsust ja turismiobjekti.

Maailma poliitiline seinakaart

Regio maailma poliitiline kaart läbis 2024. aastal põhjaliku uuenduse. Esimene Regios koostatud maailma poliitiline kaart ilmus juba 1993. aastal, toona A3 formaadis. Natuke hiljem sai sellest ka seinakaardi mõõtudes kaart, kuid sealt edasi oli meie maailma kaart üsna muutumatu välimusega. Eelmisel aastal sai ette võetud maailma poliitilise seinakaardi täielik värskendus ja kaardile sai lisatud ka reljeefivarjutus.

Milliseid küsimusi võib maailma poliitilist seinakaarti tehes esile kerkida, saab lugeda meie blogist: https://www.regio.ee/blog/2024/08/29/kuidas-kaib-uhe-maailma-kaardi-tegemine/

Ja kaarti saab Regio veebipoest muidugi osta ka:
https://www.regio.ee/toode/maailma-poliitiline-kaart-2/

Maailma poliitiline seinakaart . Mahedates toonides Regio maailma riikide kaart. Kaardil on eraldi välja toodud poolused.


Kui arutasime regiolastega omavahel, et mis on need teod ja sündmused Regios, mis eelmisest aastast lisaks ülal toodule veel meelde jäid, siis jäid kõlama sellised märksõnad: uued tehnoloogiad ja uued projektid, uued serverid, teadmiste jagamine omavahel, uute ärisuundade ja võimaluste otsimine, toetav kollektiiv ja ühised üritused, võimalus teha väga erinevaid projekte. Eks veidi oli ka stressi, ebameeldivaid üllatusi (tehnoloogia poole pealt) ja tööalaste tulekahjude kustutamist, kuid need kõik on ületatavad ja viivad lõppkokkuvõttes meid paremini edasi.
Möödunud aastale on joon alla tõmmatud, ning tegusalt ja suurte ootusega on alanud uus aasta.

Veel postitusi

Tartu linnamüüril kolamas

Kõik algas sellest, et mu pojal Kaarlil (11) on ajaloohuvi ja lisaks meeldib talle matkata. Ühes varasemas postituses on kirjas, kuidas me vallutasime eelmisel koroonakevadel Haanjas 100 mäetippu (tänaseks on neid 110). Praegu on meil aga käsil RMK Peraküla-Aegviidu-Ähijärve matkatee, mitte küll kohe ja korraga, vaid juppidena, sest koolis tuleb ka ikka arvuti vahendusel käia … Vaata lähemalt

Algas kevadine pokurahva loendus

Aprilli algusest kuni 17. maini toimub suur üle-eestiline pokurahva loendus. Teist aastat järjest kutsub Pokumaa üles looduses liikuvaid inimesi pilku teritama, pokusid otsima ning sellest teistelegi teada andma. Pokud saab kaardile kanda tänu Regio kaardimeistritele, alustamiseks tuleb minna Pokuloenduse veebilehele ja järgida sealseid juhiseid. Veebilehele liikumiseks kliki alloleval pildil. Sel vägagi teistmoodi elurütmi soosival kevadel … Vaata lähemalt

Regio naviblogi uuestisünd

Aastatel 2009-2016 peeti Regios naviblogi, mis tutvustas naviseadmete ja nende kaartidega seonduvat – uudiseid, nippe ja nõuandeid. Vahepeal tekkis blogipidamisse paus, aga nüüd üritame seda traditsiooni taastada. Ehk on kellelgi blogipostitustest abi seadmete valimisel ja kasutamisel, teekondade läbimisel, geopeituse mängimisel või mingil muul viisil. Loodetavasti saame kohendatud kujul avaldada ka paremaid lugusid kunagisest valikust. Head lugemist … Vaata lähemalt