Uue lauamängu ostuga toetad Vähiravifondi Kingitud Elu

Mängu mõtles välja Järveküla kooli 5.c klassi õpilane Johannes Pallo 2020. aasta aprillis tehnoloogiaõpetuse e-õppetööna. Sellest, kuidas idee sündis, räägib Johannes ise: Tehnoloogiaõpetuse õpetaja andis meile koroonakriisi ajal koduse konstrueerimisülesande: tee ise lauamäng. Mõtle mängule taustalugu, tee mänguvälja kujundus, meisterda nupud ja täring, pane kirja reeglid. Oluline on kasutada fantaasiat ja mitte kopeerida olemasolevat lauamängu.

Ma mõtlesin kohe, et tahan teha ühe lahingu, sest mulle meeldib II maailmasõja ajalugu uurida. Siis saan lauamängu aluseks maailmakaardi teha, sest kaarte joonistada meeldib mulle väga. Ema ütleb, et ma joonistasin Euroopa kaardi juba enne, kui lugema õppisin. Atlase järgi, muidugi. Nii et üks asi oli kindel: mängulaud peab olema maakaart. Aga mis lahing? Ja kuidas seda lahingut nuppude ja täringuga mängida? Mmm. Ei tulnud head mõtet. Telekast tuli Hercule Poirot’ „Mõrv Idaekspressis“. Siis mõtlesin, et teeks mängu „Reis Idaekspressis“, ja sealt tuli juba väga kiiresti järgmine mõte: reisida ei saa! Meil on ju koroonaviirus! Võiks teha mängu „Reis ümber maailma viiruse ajal“. Aga siis ütles ema, et nüüd saad sa ju teha korraga ka lahingu heade ja pahade – viiruste ja arstide – vahel. Kui igal mängijal on mitu nuppu, siis ongi nagu lahing: „Võidujooks viirusega“.

Joonistasin maailmakaardi ja igale mängijale kolm nuppu: kolm arsti, kolm teadlast, kolm viirust ja kolm mutatsiooni. Juba samal õhtul mängisime koos perega. Mina tahtsin olla teadlane, isa oli arst, ema ja minu õde Helena olid viirused. Lauamäng oli põnev kohe alguses: viirused viskasid muudkui kuusi ja ühtesid ja hakkasid maailma vallutama. Õnneks jõudsid teadlased ja arstid neile varsti järele. Mitu korda löödi vastaseid algusse tagasi. Kui mängu lõpp juba paistis, kukkusin mina ühe nupuga algusse … Ma olin seal täitsa üksi. Aga siis ma viskasin korraga mitu kuute. Ema andis mulle strateegilist nõu: ära käi oma eelmist nuppu finišisse, vaid hakka selle viimase üksikuga stardist tulema – äkki jõuad järele! Õde oli ema peale väga pahane – vastasmeeskonda ei tohi abistada! Igatahes juhtuski nii, et päris lõpuks lõi isa oma arstinupuga kaks viirust algusse ja mina jõudsin finišisse! See oli jube hea tunne, et kõige esimese mängu võitsid arstid ja teadlased!

Meie kaardimeistritele meeldis Johannese idee ja kiiresti tegime valmis trükifailid ja saatsime mängu trükki. Selleks, et lauamäng kiiresti huvilisteni jõuaks, otsustasime teha mängu võimalikult lihtsa, et seda oleks võimalik praegusel pakiautomaatide ummistumiste ajajärgul ka lihtsalt maksikirjaga saata. Komplektis on mänguväli ja kuus mängukaarti, mängimiseks vajalikud nupud ja täringud tuleks aga leida mõne kodus olemasoleva lauamängu karbist või kasutada nuppude asemel hoopis nööpe. Mänguõnn otsustab, kas viirused vallutavad maailma või suudavad inimesed nad enne peatada. Meie loodame, et vähemalt päriselus võidavad arstid, teadlased, puhtust hoidvad lapsed ja meie kõik.

Mängu saad osta Regio e-poest .

Koroonaviiruse eriolukord pani meie maailma mõneks ajaks pausile. Väga paljud asjad pole pärast kriisi enam endised ning kindlasti sünnib seisakust ka mõndagi head. Kahjuks ei ole koroonaviirus ainus haigus, mis inimesi kimbutab. Veelgi enam, need teised haigused ei läinud koroonapausile. Seepärast tahame selle mänguga aidata vähihaigeid nende võitluses haigusega. Mängu ostuga toetad Vähiravifondi Kingitud Elu, mille sissetulekud on kriisi tõttu 30% vähenenud. Kingime üheskoos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada! 

Veel postitusi

Eestis sündis sirgjoonejooksu maailmarekord: Timmo Tammemäe ja Sander Linnus läbisid sirgjoones 58,2 km!

Eelmisel nädalavahetusel postitas Eesti Sirgjoonejooksjate Liit Facebooki teate, et Eestis on ühel spordialal taas sündinud maailmarekord. See on küll esialgu mitteametlik, sest sirgjoonejooks pole ametlikke rekordi registreerijatega, arvestatakse lihtsalt seda, et Rootsi senine rekord sai kindlalt purustatud. Sirgjoonejooksu maailmarekordina lähevad kirja ainult need tulemused, mis tehtud kaardi ja kompassiga, ilma GPSi abita. Sirgjoonest võib kõrvale … Vaata lähemalt

Tagasivaade 2024. aastale

Uus aasta on saabunud, ja ongi jälle aeg tagasi vaadata, mis meile Regios jääb 2024. aastat meenutama. Ettevõtte strateegia loomine EIS-i abiga Regio toodete-teenuste valik on väga lai. Kuid kelle jaoks ja millistel turgudel soovime me tulevikus rohkem olla? Regio juhtidel oli võimalus läbida Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse (EIS) nelja kuu pikkune strateegia praktikumi programm … Vaata lähemalt

Eriolukorras välja loodusesse – aga kuhu ja kuidas?

Praegu on vaatamata eriolukorrale veel välja loodusesse minek lubatud, kui seda tehakse mõistlikult. Ka metsas kehtivad kõik reeglid kontaktide vältimiseks, tuleb hoida vahemaad ja liikuda mitte rohkem kui kahekesi või ainult pere seltsis. Paljude jaoks on metsas käimine aga saanud uueks harjumuseks, sest aega on rohkem ja päevade kaupa nelja seina vahel istumine võib meeleolule … Vaata lähemalt