eng
« Uudised

Eestis anti esmakordselt välja rahvusatlas

NÜÜD ILMUNUD!

Tartu Ülikooli geograafide ja Regio kaardimeistrite koostöös ilmus äsja esimene Eesti rahvusatlas. Atlases on ligikaudu 500 ajaloolist ja tänapäevast kaarti, mis tutvustavad Eesti loodust, kultuuri, ajalugu ja eluolu. Atlase koostaja on Tartu Ülikooli Eesti geograafia dotsent Taavi Pae.

Kaardid on koondatud 36 teemapeatükiks, mis tutvustavad muu hulgas Eesti piiri kujunemist, kliimat, eestlaste päritolu, haridust, rahvaluulet ja religiooni. Atlase juhatab sisse Eesti riigi sünniaegu meenutav kindral Johan Laidoneri allkirjadega Eesti kaart, millega 1920. aastal näidati maailmale noore vabariigi paiknemist ja piire. Tõsisemate teemakaartide kõrval leiab atlasest kaardid ka kama ja verivorsti levikust Eestis, 1938. aastal koostatud kaardi Eesti eliidi sünnikohtadega ja ühissaunade paiknemise kaardi 1967. aastast.

„Valmiv Eesti rahvusatlas on kahtlemata riigi esindusteos,“ kommenteeris atlase koostaja Taavi Pae. „Oma, nüüd juba ajalooliste kaartidega on rahvusatlase valmimisele kaasa aidanud paljud tänaste geograafide eelkäijad. Uute kaartidega näitame aga meie tänast oskust teha kaarte,“ lisas Pae.

Eesti rahvusatlases on 424 lehekülge ja kõik atlase tekstid on nii eesti kui ka inglise keeles.

Vaata lähemalt Regio veebipoest >