eng

Asukohapõhised lahendused

Regios ei saa kuidagi mööda minna asukohapõhistest teenustest, on see ju valdkond, milles tunneme end kui kalad vees. Tänapäeva nutitelefonides olev GPS on kohati isegi täpsem kui masstootmises olevatel spetsiaalsetel GPS seadmetel, samuti tuleb telefoni GPSile vajaduse korral appi mobiilioperaatori positsioneerimisinfo, mis teeb telefonikasutaja täpse positsioneerimise ka keerukates oludes (näiteks siseruumid, suured kaubanduskeskused jne) lihtsaks.

Täpsema positsioneerimise abil avaneb mobiilirakenduste maailmas uudsete võimaluste aken. Juba praegu on olemas mobiilirakendused, mis poest möödudes tuletavad meile meelde, et kodus on piim otsas – ole hea ja osta juurde. Taoliste rakenduste arhitektuur põhinebki suuresti väga täpsel asukohainfol, sest linnastatud piirkondades tuleb objektide tuvastamiseks kasutada piiratud perimeetreid.

Sarnaselt eelpoolkirjeldatule töötab ka geofencing, mis on suuresti leidnud rakendust just turismivaldkonnas. Geofencingu tööpõhimõte on lihtne – iga huviväärsuse ümber joonistab rakendus mõttelise, kindla raadiusega perimeetri ning kui kasutaja satub selle perimeetri sisse, annab telefon talle lähedalasuvast huviobjektist teada.