www.regio.ee
T-Number - mobiiligiid

T-numbri kasutusjuhend: helista 17120 0000 või lae siit lehelt pdf-failina.

 

T-number on Eestis töötav võimalus mobiiltelefonilt helistades kuulata huviväärsuste tutvustusi.

T-numbri kasutamiseks tuleb valida 17120 ja selle järel neljakohaline objekti kood (näiteks 17120 0300 on Tartu Raekoda ja 17120 0351 on Tartu Tähetorn. Vastuseks kuulete umbes ühe minuti pikkust kirjeldust valitud objekti kohta. Kui kaarti ei ole käepärast, on võimalik saata sõnum lühinumbril 17120 ja mobiilide asukohamääramine annab lähimate objektide koodid. EMT WAP-lehel Lähim teenuses on samuti T-numbri huviväärsused koos nende telefoninumbritega loetletud.

T-numbri abil on võimalik kuulata üle 1000 huviväärsuse tutvustuse kogu Eestis ja seda nii eesti kui ka inglise keeles. Tänu Tartu Linnavalitsuse initsiatiivile ja toele on Tartu objektide tutvustusi võimalik soomlastel kuulata oma emakeeles. T-number vastab soome keeles ka Tallinnas.

T-numbri objektikoodid on Tartu ja Rakvere Linnavalitsuste tellitud ja Tartu ning Rakvere tursimiinfopunktides tasuta jagatavatele vastavate linnade kaartidel, ning Regio Eesti Teede Atlases.

Värskeimat infot teenuses kasutada olevate objektide kohta saab Regio kaartidelt (nt Regio atlas Eesti teed) ja ka internetist Delfi kaardipaigast (http://kaart.otsing.delfi.ee/ > Kaardikihid > T-number)

Teenust saab kuulata nii EMT, Tele2 kui Elisa võrgus.

Regio tänu kuulub Tartu Linnavalitsusele, kes esimese linnana Eestis lisas T-numbri objektikoodid turistidele jagatavatele kaartidele ja aitas sisu koostamisel ning mobiilioperaatoritele, kes teenuse kuulamise võimalikuks tegid.

                        

 

Failid
T-Numbri kasutusjuhend
Näidisjutt Ridala kiriku kohta (MP3, ingl. k.)

Viited
T-numbri punktid kaardil (vali Kaardikihid > T-number)