Seinakaardid  

Mirjam Parmasto
kaardilahenduste osakond
Tel: 731 0122
kaardid-at-regio.ee


Raamitud seinakaart on esinduslik ruumikujunduselement, sobiv kingitus, ning vajalik töövahend.

Suur hulk Regio seinakaarte valmib eritellimusel, arvestades sealjuures tellija soove ja vajadusi kaardi mõõtude, kaardiinfo, kujunduse, koguse ja vormistuse osas. Kaardist tehakse enne lõplikku väljatrükki näidisfail, mis saadetakse tellijale tutvumiseks ja kinnitamiseks.

Kaardid valmivad meie pidevalt uuendatava andmebaasi põhjal.


 

Lai kaardivalik Regio veebipoes: pood.regio.ee/

Küsige pakkumist kaardid@regio.ee, tel 731 0122

 
UUS!
EESTI ÜLDGEOGRAAFILINE RELJEEFNE SEINAKAART

Reljeefse pinnaga, tugeval alusel ja raamitud kaart mõõtudega 119 x 84 cm
Vaata lähemalt Regio veebipoest pood.regio.eeEESTI HALDUSJAOTUSE SEINAKAART
1 :400 000
Paberil, lakitud, 99 x 70 cm
EESTI ÜLDGEOGRAAFILINE SEINAKAART 1:300 000
Lamineeritud, 136 x 98 cm, riputusliistudega
Uute halduspiiridega!


EESTI ÜLDGEOGRAAFILINE SEINAKAART 1 :400 000
Lamineeritud, 99 x 70 cm ja 136 x 98 cm.MAAILMA POLIITILINE SEINAKAART LIPPUDEGA 1 : 42 000 000
Lamineeritud, 97 x 70 cm.

Kaardil on kujutatud riigipiirid ja -nimed, pealinnad, olulisemad linnad; ookeanide, merede, lahtede, väinade, saarte ja poolsaarte nimed; suuremad järved ja jõed nimedega jpm. Kaardil on kõikide riikide lipud.


PLAKAT: MAAILMA RIIKIDE LIPUD
49 x 69 cm.

Lippudega plakatil on maailma kaart ja 195 riigi lipud, mis on ära toodud maailmajagude kaupa, tähestikulises järjekorras. Pilkupüüdev plakat pakub palju avastamisrõõmu ja sobib hästi nii koju kui kontorisse, nii klassiruumi kui ühikatuppa. Kindel on see, et maailma lippudega plakat on kõikide laste lemmik!
Plakati koostamisel on kasutatud kõige uuemaid andmeid ning lippude kujundused on kontrollitud ja täpsustatud 2014. a. lõpu seisuga.


EESTI HALDUSJAOTUSE SEINAKAART 1 : 400 000
Lamineeritud, 97 x 70 cm.

Kaardi neljas ja täiendatud trükk kajastab Eesti haldusjaotust pärast 2013. a. valdade ühinemist. Lisaks on kaardil endiste omavalitsusüksuste piirid ja liitumise aasta (alates 1996). Esile on tõstetud maakonna- ja vallapiirid ning nende nimed. Kaardil on külalahkmejooned 1.07.2013 seisuga, linna- ning vallavalitsuste asukohad jm. Eristatud on omavalitsusega ja vallasisesed linnad, alevid, alevikud ning külad. Asula tingmärk näitab rahvaarvu suurusjärku.

 

NOORE MEREHUVILISE MAAILMAKAART
Lamineeritud, 59 x 42 cm.

Noore merehuvilise maailmakaardile on kantud seitsme Eestis elanud meremehe ümberilmareisid: alates Adam Johann von Krusensterni reisist 1803-1806 kuni katamaraan Nordea reisini 2010-2012.
Kaardilt leiab ka mere ja laevadega seotud huvitavaid fakte ja illustratsioone – laevad, mereloomad, sõlmed. Kaarti ääristavad kõigi maailma riikide lipud ja merel kasutatavad signaallipud.
Kaart on valminud koostöös Rannarahva Muuseumiga.

VEE-EESTI. Sadamad ja laevateed, 1 : 475 000
Lamineeritud, 89 x 64 cm. 


Kaardil on Eesti sadamad, mitmete ajalooliste puitlaevade ja ümberilma sõitnud laevade pildid, samuti atraktiivsemad Eesti majakad, suuremate sadamate vahelised kaugused meremiilides, Tartu sildade kõrgused ja palju muud veega seotud infot.
Kaart on eesti ja inglise keeles.MAAILMA POOLKERADE KAART 1 : 34 000 000
Lamineeritud, saadaval nii riputusliistudega kui ka ilma. 138 x 95 cm.Kosmose taustaga poolkerade kaardil on kujutatud pinnavormid (mäed, mäestikud, kiltmaad, mägismaad, nõod, madalikud), liustikud, Antarktika ja Arktika jääkatte ulatus suvel, kõrbe- ja sooalad, maailmamere sügavamad kohad, riigid ja pealinnad ning suuremad linnad. Kaardil on tähistatud rahvusvaheline kuupäevaraja.
Eraldi väljavõtted on Antarktika ja Arktika kohta.
Kaart on Lamberti õigepindses asimutaalses ekvatoriaalprojektsioonis. Mõõtkava kehtib ekvaatoril ning meridiaanidel 110°W ja 70°E. Pooluste kaardid on võrdpikkuselises asimutaalses polaarprojektsioonis.


MAAILMA POOLKERADE POLIITILINE KAART 1 : 31 000 000
Lamineeritud, saadaval nii riputusliistudega kui ka ilma. 138 x 95 cm.
Poolkerade poliitilisel kaardil on riigid, riikide nimed, pealinnad ja suuremad linnad. Eraldi on välja toodud Euroopa ja Kariibi mere piirkond.
Kaardil on tähistatud rahvusvaheline kuupäevaraja.
Poolkerade kaart ja Kariibi mere kaart on Lamberti õigepindses asimutaalses ekvatoriaalprojektsioonis. Mõõtkava kehtib ekvaatoril ning meridiaanidel 110°W ja 70°E. Euroopa kaart on Lamberti konformses koonilises projektsioonis.


MAAILMA RIIKIDE SEINAKAART 1 : 47 000 00047 000 000
Lamineeritud, saadaval nii riputusliistudega kui ka ilma. 97 x 67 cm.


Maailma riikide seinakaart 2012 aasta seisuga. Kontrollitud ja täpsustatud on kohanimede õigekirja vastavalt Eesti Keele Instituudi poolt soovitatule. Kaardil on kujutatud riigipiirid ja -nimed, pealinnad, olulisemad linnad; ookeanide, merede, lahtede, väinade, saarte ja poolsaarte nimed; suuremad järved ja jõed nimedega jpm.
Kaardi legendis on lühendiga tähistatud riikide nimede loend. Lisaks suurele põhikaardile on teemakaardid ajavööndite ja rahvastiku tiheduse kohta ning polaaralade kaardid.


EESTIMAA PILTKAART 1 : 360 000
Lamineeritud, saadaval nii riputusliistudega kui ka ilma. 138 x 95 cm.


Rikkalikult illustreeritud piltkaart tutvustab tänapäeva Eestimaad. Kaardil on kujutatud Eesti vaatamisväärsusi ja loodust, samuti inimeste igapäevaelu. Kaardi servas on ära toodud olulisemad andmed Eesti riigi ja looduse kohta.


EUROOPA PILTKAART 115 x 115 cm


Lamineeritud, varustatud valgete metall-liistude ning riputusnööriga. ISBN 978-9949-423-58-3

Kaardil on Euroopa riikide lipud, sealt leiab lisaks maadele ja meredele tähtsamad lossid, kindlused, sadamad, isegi metsloomad. Näed, kus tegutses vahva sõdur Šveik, kus süüakse kõige rohkem pizzat ja kus sõidetakse gondliga. Avastamisrõõmu jätkub kauemaks.MAAILMA PILTKAART 115
x 87 cm


Kaardi välisserva ehib riigilippude rivi. Kaardilt leiab lisaks riikide ja ookeanide nimetustele paljude loomade elupaigad, näed, kus elavad šeigid, kus puuritakse naftat,  kus kasvab kohvipuu, kust tulevad pärsia vaibad ja kus kohtad krokodilli. Usinal otsijal ei jää leidmata ka kakaduu ja merikurat.

AJALOOLISED KAARDID, restaureeritud ja kordustrükina välja antud:

Liivimaa, Eestimaa ja Kuramaa kaart 1898


718x711 mm, mõõtkava 1:750 000

Väljaandja: N. Kymmel – Riia, 1898 (4. trükk). Toimetanud Dr. Henry Lange. Litografeeritud W. Greve Kuninglikus Litograafia Instituudis Berliinis.

 

Kaart kujutab Balti provintse vastavalt Vene impeeriumi haldusjaotusele enne 1917. aastat, lisaks nendega piirnevaid Poola tsaaririigi alasid ja Venemaa naaberprovintse. Kaart katab sajaprotsendiliselt praeguse Eesti ja Läti terrioorimi; kaasaegsest Leedust on välja jäänud lõuna- ja edelaosa. Välja on toodud kolme provintsi sisemine haldusjaotus ja lisaks eesti-läti keeleala piir

 

Kaart on saksa keeles. Kaasaegse Leedu varem Poolale kuulunud osas on  nimed vanas poola keeles (saksa transkriptsioonis).

 

Detailselt on kujutatud haldusüksused ja raudteed, reisilaevade marsruudid, nelja erinevat tüüpi teed. Reljeefi antakse edasi varjutusega, kõrgusmärke kasutatud pole. Lisaks tähistavad erinevad sümbolid losse, kirikuid, tehaseid jne. Metsade ja soodega kaetud alad on detailselt välja toodud.

Baltimaade üldkaart (Eesti, Kuramaa, Liivimaa) 1917


691x856 mm, mõõtkava 1:725 000

Väljaandja: Carl Flemming AG, Glogau – Berlin [1917?]. Toimetanud J.I. Kettler.

Kordustrükk valminud Regio AS ja Discus Media koostöös

 

Kaart kujutab Balti provintse vastavalt Vene impeeriumi haldusjaotusele enne 1917. aastat. Lisaks Balti provintsidele on kaardil osaliselt ka Ida-Preisimaa.

Kaart on saksakeelne. Detailselt on kujutatud haldusüksusi ja raudteid, maanteid näidatud pole. Reljeef antakse edasi varjutusega, kõrgusmärke kasutatud pole. Kaardi on toimetanud professor Julius Iwan Kettler (1852-1921) Weimarist. 

 


Pakume ka EUROOPA POSTIKOODIDEGA KAARTI !