Regio Eesti teedeatlas 2014-2015  

Regio Eesti teedeatlas 2014-2015

288 lk, kasutajasõbralik spiraalköide

Suurus ca A4 (225 x 295 mm)

 

LEHITSE ATLAST >

Regio Eesti teedeatlas on läbi aastate olnud Eesti enimmüüduim ja omamoodi juba teedeatlase kaubamärgiks saanud. Lisaks kaartidele on atlases suur praktilise reisiinfo osakaal – Eesti reisijuht, aktiivse puhkuse võimalused jne.  Atlasega on kaasas ülevaatlik Eesti teede voldikkaart ning  tasuta rakendus iOS ja Android operatsioonisüsteemidega nutitelefonidele. Lisaks kaartidele on rakenduses info huviväärsuste, transpordiettevõtete, majutus- ja toitlustusasutuste jmt kohta.


Atlast saab osta Apollo ja Rahva Raamatu kauplustest, kaubanduskeskustest, R-kioskist, Statoili, Premium7 ja paljudest teistest tanklatest ning kauplustest ja postkontoritest üle Eesti.


Atlases sisaldub:

 

  • Kõige täpsem Eesti kaart mõõtkavas 1 : 150 000
  • Kõikide Eesti linnade kaardid mõõtkavas 1 : 20 000, suurematel linnadel on kesklinnad täpsemas mõõtkavas
  • Ülevaatekaardid Eestimaa ja Läänemeremaade osas
  • Põhjalik kaardikasutusõpetus (koordinaatide ja asukoha määramine)
  • Huviväärsuste info (üle 4000 objekti) eesti ja inglise keeles
  • Legend neljas keeles: eesti, inglise, vene, soome
  • Tasuliste parkimisalade kaardid
  • Eesti linnade vaheline kilomeetrimaatriks
  • Nimeloend
  • Liiklusohutuse info


Toomas Vabamäe Eesti Ekspressis: "Kasulik raamat: Spiraalköites klassika".  Loe arvustust >


Regio sõbrad atlasest


Botaanik, Eesti Looduse peatoimetaja Toomas Kukk

Regio teede atlas on olnud mu igapäevane kaaslane varsti juba 20 aastat - botaanikud kasutavad Eesti taimede leiukohtade kaardistamisel ruudustikku külje pikkusega 6 x 10 minutit, selle abil viidatakse Reigo atlases kohanimesid. Muretsesin juba, et Regio hakkabki tegema vales formaadis ja vale ruudustikuga atlaseid ning hakka või pidevast tarvitamisest kulunud atlasest koopiaid tegema nagu nõukogude ajal: siis kleebiti kaartide fotokoopiatele veel riie taha, et see kauem kestaks. Uuendatud teabega atlase ilmumine on mu jaoks tõeliselt hea uudis. Uues atlases on  eelmise väljaandega võrreldes info täpsem ja mis eriti oluline, atlase formaat on õige, isegi leheküljenumbrid on samad nagu varasemates trükkides.

 


Ajakirja Akadeemia peatoimetaja, rännumees Toomas Kiho

Regio on 18. korda üllitanud Eesti teede atlase. Ja kuigi Eesti kaarte annavad välja paljud, on tegelikuks kvaliteetmärgiks jäänud ikka ja just Regio maanteede atlased. Need on olnud abimehed nüüd juba tervele põlvkonnajaole rändajaile Eestis.

Meeldiv ja kasutajasõbralik on, et Regio on tagasi pöördunud mugava spiraalköite juurde. Loobutud on brošüürköitest ja eraldi vaatamisväärsuste vihikust, mille puhul kaardiköide oli kohmakalt suur ja ebamugav kasutada, pealegi oli suhteliselt kasutajavaenulik nõuda kahe eraldi köite koos hoidmist.

 

Ja kuigi ka seekordne publikatsioon ei ole saanud läbi vigadeta – eks esine siin nii trükivigu kui ka lihtsalt vääralt paigutatud objekte, on nende leidmine siiski pigem friikide mõnu. Tegelikule kasutajale on ja jääb Regio maateede atlas parimaks Eesti teedeatlaseks, just see tasub kaasa kahmata siis, kui on minek... ükskõik kuhu Eestis. Ja siis võib kindel olla, et jõuab õigesse kohta kohale. Lisandväärtusena on 150.000stele kaartidele lisaks atlasest leitavad kõik peamised vaatamisväärsused koos lühikirjeldusega – lisaks hurmav T-numbri funktsioon, samuti ammendav ülevaade ööbimisvõimalustest ning huvitavamad aspektid Eesti rikkalikust kultuuriloost. Tänavusel kultuuripärandi aastal on märgilise tähendusega see, et huviväärsuste loendi kõrval on atlase kaartidel kaasajastatud kihelkonnapiiride võrgustik ja erilise graafikaga on esile toodud nn õ-piir.

 

Eriliseks teeb atlase veel ka linnaplaanide olemasolu. Nimelt on atlas varustatud linnakaartidega – ja seda kõikide Eestis asuvate linnade kohta, olgu need omavalitsuslikud või nn vallasisesed linnad. Kriipsutan alla – atlases leiduvad k õ i k i d e  Eesti linnade kaardid koos täieliku loendiga linnade tänavatest. See on küllap ainuke koht Eesti kultuuriruumis, kus linnaõigus ka tegeliku privileegi kaasa toob: kui oled linn, siis saad oma kaardi Regio suurepärasesse atlasesse. Kui Sa linn ei ole, siis ei saa...
Disainer, atlase tihekasutaja Dan Mikkin

Brand Manualil oli seekord au ja rõõm Eesti ühe ikoonilisema trükise taasvalmimises kaasa lüüa. Ehitasime ju kogu Regio uue graafilise identiteedi ennast hästi kehtestanud kollase atlase kaanekujunduse põhjale, nii oli oluline siingi olemasolevat võimendada, mitte ära rikkuda. Oma vungi lisab kaanele ka tänavu kasutatud Jarek Jõepera mõnusa kiiksuga foto.

 

Kuid ega atlast tee vaid kaaned – suuremad muutused ootavad kasutajat hoopis sisukülgedel. Eesti tippkartograafide looming on nüüd osa terviklikust sisumaketist, kus ka kõik saatvad tekstid ja pildid on hästiloetavaks tervikuks kokku sätitud. Meie jaoks hea kogemus, kuidas meiepoolne disainijuhtimine Regio kujundusmeeskonnaga koos tegutsedes ilusa tulemuse andis.