eng

Kaardid

Eesti lasteatlasLÖÖ KAASA
uue atlase tegemisel!

Kirjuta meile - lasteatlas@regio.ee


Atlased on müügil hästi varustatud raamatupoodides ja Statoili teenindusjaamades.

VAATA KUIDAS LASTEATLAS AITAB PIKALT TEEL OLIJAID

  Kui ma esimest korda atlast nägin, ei saanud ma aru, kuidas saab terve Eestimaa mahtuda ühte raamatusse. See on ju võimatu! Räägitakse küll, et Eesti on väike, aga ühe raamatu sisse toppimiseks on ta ikka hirmus suur! Aga siis onu Klaus ütles, et on olemas targad inimesed, keda kutsutakse kartograafideks. Nemad leiutasid niisuguse asja nagu mõõtkava. Selle abil saab kolme kilomeetri pikkuse kruusatee kahandada ainult kahesentimeetriseks jooneks. Nojah, siis pole muidugi ime, et terve Eesti ühte atlasesse ära mahub.

 Atlast on mõnus sirvida, siis on selline tunne, nagu lendaksin lennukiga kõrgel maa kohal. Kõik metsad ja põllud, linnad ja külad on minu all ja tunduvad nii pisikesed! Majasid nii kõrgelt näha ei olegi, aga näiteks meie Leiutajateküla on täitsa olemas. Selline hästi tilluke. Kui näpp peale panna, siis polegi teda peaaegu näha. Ja samuti on kaardil olemas küla kõrval kasvav mets. Ja jõgi, kus elavad suured kalad. Aga oma maja võin ma ise õige koha peale joonistada.

 Tore on, et nüüd saan jälle kõikidele sõpradele kaardi peal näidata, kus ma elan. Varem kasutasin ma selleks onu Klausi maakaarti. Aga Klaus räägib iga päev putukatele oma rännuseiklusi ja näitab sõrmega maakaardil huvitavaid paiku. Ja seepärast on tema maakaart juba päris kulunud. Näiteks Aafrikat ja Peipsi järve ei ole enam üldse näha. Aga minu uus atlas on värviline ja väga huvitav. Ja mis kõige tähtsam – ta on mõeldud just minusugustele lastele.

Head kaardi kohal lendamist!
Lotte

 


 

 

    

        Siit leiad vastused
        kõigile Lasteatlase nuputamisülesannetele!